دانلود طرح درس ریاضی اول- نماد صفر
فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش
تعداد صفحات 6
قسمتی از فایل
نام کتاب : ریاضی اول مقطع : ابتدایی عنوان درس : آموزش نمادصفر روش تدریس : ایفای نقش زمان تدریس : 25 دقیقه تاریخ تدریس : تعدا د فراگیران : 25 نفر آموزشگاه : ............. معلم :
| |||
هدف ها |
کلی | آشنا یی با نماد صفر | |
جزئی |
آشنایی با شکل نوشتاری صفر آشنایی با کاربرد این عدد در زندگی آشنایی با عدد اصلی هر دسته |
||
رفتاری |
دانش آموز بتوا ند از روی یک مجموعه تهی عدد اصلی ان دسته را بیان کند . دانش اموز بتواند با در دست داشتن مدا د ویا گچ بدون کمک گرفتن از دیگران نماد صفر(o )را درست و توخالی بنویسد . دانش آموز بتواند بدون کمک دیگران یک دسته ی تهی را ازبین چند دسته جدا نماید دانش آموز بتواند تمرین کتاب را به تنهایی و به درستی بنویسد . دانش آموز نسبت به حل تمرینات و یادگیری کنجکاوی و علاقمندی نشان دهد |
||
حیطه ها |
اطلاعات کلامی |
دانش آموز بتوا ند اعداد 5-1بازبان برشمارد. دانش آموز کلمه ی عددصفر رادرمواردی اززندگی بیان دارد . |
|
دریافت ذهنی |
تشخیص:دانش آموز بتواند بدون کمک دیگران یک دسته تهی را ازبین چند دسته مشخص نماید . دانش آموزتفاوت نوشتاری اعداد 5-1رامی داند. مفاهیم:پی به مفهوم عدد صفرببرد . قواعد:روابط بین مجموعه های چند عضوی وهیچ عضوی رادرک کند |
||
راهبرد شناختی |
دانش اموز شکل نوشتاری عدد صفررایادبگیرد. دانش آموز بتواند یک مجموعه چند عضوی و یک مجموعه تهی رادر نظر مجسم کند. دانش آموزبتواند یک مجموعه ی بدون عضورابه یادآورد. |
||
مهارت های بدنی |
دانش آموز بتواند نماد صفر (o) را در فضا با دست ترسیم کند . دانش آموز بدون کمک از دیگران اعداد 5-4-3-2-1رابادست روی کاغذ ویا دفترخود بنویسد. |
||
نگرش |
در کلاس فعال بوده و با علاقمندی موضوع را دنبال کند . به عدد صفرنیز همانند سایر اعداد درنظر گیرد. |
||
ابزار ووسایل | کیسه های مهر ه ها ؛ کتاب درسی ؛ تصاویر ی از مجموعه ها یچندعضوی مداد ، گچ ، | ||
ورود به کلاس 2دقیقه |
ایجاد انگیزه |
معلم ابتدا با یک گلدان خالی وارد کلاس می شود واز دانش آموزان می خواهد که نفری یک گل بردارند . که اصولا دانش آموزان ازاین کارابرازعجزنموده، چرا که اصلاگلی درکارنیست تا ،بردارند |